Eqidius - Chovná stanica Nemeckých ovčiakov
Pre svoje povahové vlastnosti a prirodzenú krásu sa plemeno nemeckého ovčiaka stalo najrozšírenejším na svete. Bystrosť, chuť pracovať aj v extrémnych podmienkach, nebojácnosť, tvrdosť, ostražitosť, vytrvalosť, všestranná použiteľnosť, temperament s výrazným obranárskym pudom, ovládateľnosť a smelosť z neho vytvorili univerzálneho psa. Nemecký ovčiak dokáže byť výborným spoločníkom, vynikajúcicm pracovným, športovým, policajným, slepeckým, záchranárskym psom, neohrozeným strážcom a pomocníkom pri pasení a ochrane stáda. Aj tieto slová, ktoré som napísal v stati História nemeckého ovčiaka v knihe "Nemecký ovčiak" ma inšpirovali k tomu, aby som v roku 1973 požiadal o chránený názov chovateľskej stanice. Dňa 25.5.1973 mi bol pridelený chránený názov chovnej stanice pod názom "EGIDIUS"
Mojou prvou sukou bola výborná suka exterierovo aj ovahovo Kate z Poldomu. Na dcére Kate z Poldomu, Blume Egidius cez Goru, Idu Egidius Arne Egidius, Xillu Egidius som založil svoj pracovný chov.
V roku 1999 bola v rámci prehodnotenia chránených názvov chovných staníc v rámci FCI zmenený názov chovnej stanice dňa 25.11.1999 z názvu Egidius na nový názov EQIDIUS.
Mojím krédom je chovať nemeckých ovčiakov psychicky i fyzicky zdravých: Krásou k výkonu - výkonom ku kráse.